Skip to content Skip to footer
Premiera nowego albumu - Litania piwnic 1944

z okazji 80 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Godzin
:
Hours
:
Minut
:
Sekund
Wokalista i Aktor

Artur Gotz

Artur Gotz to wokalista, aktor, prezes Fundacji Kultury i Sportu 44 w Warszawie, producent, autor muzyki i tekstów, reżyser koncertów i słuchowisk. Jest absolwentem Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie – Filia we Wrocławiu, gdzie napisał pracę magisterską o teatrze piosenki Ewy Demarczyk. Gotz debiutował wokalnie w Piwnicy pod Baranami, współpracując z Zygmuntem Koniecznym. Wydał sześć solowych albumów: “Obiekt seksualny” (2010), “Mężczyzna prawie idealny” (2015), “Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz” (2018), “Miłość z Facebooka” (2022), “Artur Gotz dzieciom. Bajki i piosenki” (2023), “Litania piwnic 1944” (2024). 

Artysta zagrał ponad 750 koncertów w Polsce i za granicą, m.in. w USA, Australii, Nowej Zelandii i na Kubie. Jego piosenki są emitowane w polskich rozgłośniach radiowych i zajmują wysokie miejsca na listach przebojów. Artur Gotz jest także autorem tekstów i muzyki do słów znanych poetów i autorów, takich jak Krzysztof Kamil Baczyński czy Cyprian Kamil Norwid. Jako aktor wystąpił w wielu spektaklach na scenach Warszawy (Teatr Współczesny, Teatr Kamienica, Teatr 6. piętro, Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury, Teatr Piosenki im. Romana Kołakowskiego), Londynu (Teatr The Imagination), Łodzi (Teatr Nowy im. K. Dejmka) i Chorzowa (Teatr Rozrywki), a także w produkcjach telewizyjnych i filmowych. 

Artur Gotz jest tytułowym bohaterem powieści “Idol” Marty Fox oraz laureatem wielu nagród m.in. “Wokalista Roku 2016”, dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendystą Miasta Stołecznego Warszawy oraz Prezydenta Miasta Łodzi. Jest również wykładowcą piosenki w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Mieszka i pracuje w Warszawie.

art
Klipy Artura Gotza

Teledyski