Skip to content Skip to footer

Miłość z Facebooka

rok wydania: 2022

Czwarty album Artura Gotza pt. ”Miłość z Facebooka” to zabawa konwencjami. Muzycznie nawiązuje do vintage-popu, a tekstowo jest blisko satyry i kabaretu.

To kolejna intrygująca odsłona wokalisty, który jest niezwykle aktywny koncertowo. Zagrał w ostatnich latach kilkaset koncertów w całej Polsce oraz Europie, USA, Australii, Nowej Zelandii i na Kubie. Jego trzecia płyta z piosenkami Kabaretu Starszych Panów, w elektronicznych aranżacjach, okazała się prawdziwym hitem. 

Wszystkie piosenki są utworami premierowymi napisanymi specjalnie dla Artura Gotza przez Igora Jaszczuka, który tworzył repertuar dla takich gwiazd jak Violetta Villas, Halina Frąckowiak, Olga Bończyk, Justyna Steczkowska, Golec uOrkiestra, Mietek Szcześniak, Stachursky, Leszcze, i wielu innych.

Album „Miłość z Facebooka” powstał m.in. ze środków zebranych przez artystę podczas akcji crowdfundingowej na portalu „odpal projekt”.

W teledysku do singla „Janusz i Grażyna” brawurowo zagrał Michał Wiśniewski, klip „Domówka” został nagrany przez fanów artysty z całego świata w czasie pandemii, a „Piątek piąteczek, piątunio”, który zrealizowano na ulicach Łodzi, ma bujać i kołysać w piątkowe wieczory. Tytułowa „Miłość z Facebooka” nagrana została z udziałem Basi Garstki i Tomka Ciachorowskiego. Teledyski można zobaczyć na YouTube.

W najnowszym teledysku do piosenki „Karty na stół” nieśmiały, małomiasteczkowy kawaler spotyka się ze zblazowaną bywalczynią dancingów. Nie stronią od drinków i namiętnego tańca. Karty zostają odkryte, serce podane na dłoni. Czy ta historia może się dobrze skończyć?

W rolach głównych wystąpili Monika Ambroziak i Artur Pontek. Teledysk reżyserowała Ewa Kałat, a zdjęcia zrealizowano w Krakowskiej Szkole Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa.

Patronat medialny nad płytą objęli: „Angora”, Telewizja TVS, „Imperium Kobiet” , „Law Business Quality”, Agencja Informacyjna, Planeta Kobiet, Kulturalnipl. Albumowi patronuje także 8 rozgłośni radiowych: Radio Łódź, Radio PiK, Radio Lublin, Radio Rzeszów, Radio Opole, Radio WNET, Radio Płock, Radio Świnoujście.