Skip to content Skip to footer

Tam, gdzie mieszkają bajki

Artur Gotz i artyści dla dzieci

Artur Gotz wystąpił na trzech płytach z bajkami muzycznymi dla dzieci (“Tam, gdzie mieszkają bajki” 2017, “Tramwaje dzieciom” 2018, “Tam, gdzie mieszkają bajki cz. II” 2020) oraz na zbiorowych albumach (“Osiecka w popkulturze” 2018, “Opera matematyczna” 2017).

Jeśli Państwa dzieci lubią słuchać bajek, chciałyby wiedzieć, jak spełniło się największe marzenie krowy Miłej albo jak dwa małe jeżyki okazały się najodważniejszymi zwierzętami w lesie? A może wolą opowieści o królewnach, smokach i czarodziejach? Wszystkim bajkolubom polecamy dwupłytowy album CD „Tam, gdzie mieszkają bajki”.
Dream Music & Dream Art Productions i TVP ABC zapraszają do baśniowej krainy po drugiej stronie tęczy, gdzie wszystko może się zdarzyć! Gdzie każda opowieść mieni się różnorodnymi kolorami i skrzy tajemniczą magią. Bo, jak mówi ciocia krecika Felka: „Chciałabym wiedzieć, co to znaczy KOLOROWY. Dziwne słowo, ale ma w sobie jakąś czarodziejską moc…”
W albumie „Tam, gdzie mieszkają bajki” znajdują się piękne słuchowiska muzyczne, które zabiorą dzieci w podróż do miejsc, gdzie wyobraźnia nie ma granic. Za wzór posłużyły twórcom płyt niezapomniane słuchowiska z lat 70-tych i 80-tych, wydawane na winylowych płytach. Dzięki głosom wspaniałych i lubianych artystów wyczarowano magiczne światy, kolorowe jak tęcza.
W projekcie wzięli udział aktorzy znani z małego i dużego ekranu, z wielu ról dubbingowych, a zwłaszcza z kultowych programów dla dzieci: „Jedyneczka”, „Bajeczki Jedyneczki”, „Domisie”, „Margolcia i Miś ” – m.in. Beata Wyrąbkiewicz, Justyna Sieńczyłło, Tomasz Gęsikowski, Rafał Królikowski, Artur Gotz, Rafał Szałajko oraz Katarzyna Pakosińska – artystka kabaretowa, znana ze swego zaraźliwego śmiechu i niepoprawnego optymizmu. Specjalnym udziałem w nagraniach zaszczycił twórców Emilian Kamiński – znany aktor i właściciel warszawskiego Teatru Kamienica. Za pomysł projektu, reżyserię i produkcję odpowiada Tomasz Gęsikowski. Muzykę napisał Krzysztof Marzec, którego wielu rodziców pamięta zapewne jako Pana Tik-Taka. Ilustracjami bajek zajęła się Urszula Bartos-Gęsikowska – absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. To ona „ożywiła” krecika Felka, Krowę Miłą i innych bohaterów. Album dzieli się na dwie płyty. Pierwsza zawiera „Baśnie z pałacu”, druga – „Opowieści z pola i lasu”. Bajki są tak różnorodne, że na pewno każdy słuchacz znajdzie tu coś dla siebie. Całość dopełniają piękne piosenki. Każda płyta to godzina słuchania. W bajkach prezentowanych na płytach – jak to w bajkach – zawsze zwyciężają: dobro, pracowitość, odwaga i przyjaźń!
„Za górami, za lasami, na skraju wsi stała chata. Mieszkał w niej staruszek ojciec i jego trzej synowie. A obok chaty rosła stuletnia lipa – wielka, szumiąca zielonymi gałązkami i pachnąca miodem…”
Jeśli chcą Państwo, by Wasze dzieci posłuchały ciągu dalszego i przeżyły wiele wspaniałych przygód – zapraszamy do wspólnej podróży z albumem „Tam, gdzie mieszkają bajki”.

Tam, gdzie mieszkają bajki cz. I (2017)

Tam, gdzie mieszkają bajki – cz. II CD i winyl, 2020

teksty bajek i ilustracje: Urszula Bartos

muzyka: Kari

reżyseria: Tomasz Gęsikowski

występują: Viola Arlak, Urszula Bartos, Barbara Kurdej-Szatan, Teresa Lipowska, Beata Wyrąbkiewicz, Maciej Damięcki, Tomasz Gęsikowski, Artur Gotz, Wojciech Machnicki ze specjalnym udziałem Jana Englerta