Terminarz koncertowy
Najbliższe wydarzenia
13.07.24 (sobota), 11.00
Kraków - Zielona Nikola i inne piosenki
Planty, Altana Zbigniewa Wodeckiego, koncert dla dzieci „Zielona Nikola i inne piosenki”, wstęp wolny
14.07.24 (niedziela), 18.00
Opole - Tango d'Amore
Plac Wolności, koncert „Tango d’amore”, wstęp wolny
21.07.24 (niedziela), 18.00
Piła - ''Będzie dobrze''
Park Miejski, koncert „Będzie dobrze, wstęp wolny
28.07.24 (niedziela), 17.00
Radom - A gdy będzie już po wojnie
Muszla Koncertowa w Parku im. T. Kościuszki, koncert „A gdy będzie już po wojnie”. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, wstęp wolny
31.07.24 (środa), 19.00
Warszawa - Litania piwnic 1944
Terminal Kultury, koncert „Litania piwnic 1944”, wstęp wolny, obowiązują wejściówki, które będą udostępniane na tydzień przed wydarzeniem.
1.08.24 (czwartek), 19.00
Garwolin - A gdy będzie już po wojnie
Skwer Solidarności (w razie niepogody CSiK), koncert „A gdy będzie już po wojnie”. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, wstęp wolny
2.08.24 (piątek), 19.00
Warszawa - Litania piwnic 1944
Dom Kultury „Kadr”, sala Broadway, koncert „Litania piwnic 1944”.
03.08.24 (sobota), 19.00
Warszawa - Gloria victis
Scena przy Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy, ul. Wolska 168 (róg Sowińskiego), koncert o Powstaniu Warszawskim „Gloria victis”. Projekt współfinansowany przez m. st. Warszawa, wstęp wolny
10.08.2024 (sobota), 19.00
Marki - A gdy będzie już po wojnie
Skwer Żołnierzy Wyklętych (w razie niepogody MOK), koncert „A gdy będzie już po wojnie”. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, wstęp wolny
11.08.24 (niedziela), 16.00
Stanisławów - A gdy będzie już po wojnie
GOK, koncert „A gdy będzie już po wojnie”. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, wstęp wolny
15.08.24 (czwartek) 17.00
Konstancin-Jeziorna - Sztandary Niepodległości
Altana przy Hugonówce, ul. Mostowa 15, wstęp wolny
2.10.24 (środa), 19.00
Warszawa - Litania piwnic 1944
Dom Kultury Świt, koncert „Litania piwnic 1944”.
09.10.24 (środa) 19.00
Gliwice - Jeżeli kochać - 800-tny koncert
11.10.2024 (piątek)
Laseczno - ''Będzie dobrze''
Koncert „Będzie dobrze”, wstęp wolny
Tarnobrzeg - Litania piwnic 1944
Mężczyzna prawie idealny
“Mężczyzna prawie idealny” to kabaretowy koncert Artura Gotza o damsko-męskich relacjach i o porozumieniu płci z premierowymi utworami Agnieszki Chrzanowskiej, które koncentrują się na psychofizycznej kondycji mężczyzny XXI wieku. Każda piosenka to opowieść o mężczyźnie, którego autorka poznała osobiście.
Bohaterami stali się zakochani, naiwni, nawróceni, nienasyceni, zdradzający, bogaci, nieśmiali i ci bardzo śmiali przedstawiciele płci męskiej. Dowiadujemy się z czym musi zmagać się mężczyzna nienasycony i jak radzi sobie z pożądaniem do żony bliźniego, czego jest w stanie dopuścić się nadgorliwy teść, jakimi zaletami obdarzony jest mężczyzna nawrócony, jak na psychikę mężczyzny wpływa podział na ducha, duszę i ciało, jakie są przyczyny picia alkoholu przez mężczyzn, na co mężczyźni mają alergię i na koniec, co postanawia mężczyzna, który chce być idealny.
Kabaret Starszych Panów - Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz
Pierwszy program Kabaretu Starszych Panów, którego twórcami byli Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora, został wyemitowany przez telewizję 16 października 1958 roku. Repertuar Kabaretu był w ciągu minionego półwiecza wielokrotnie opracowywany przez wielu znamienitych artystów i wokalistów, co świadczy o absolutnym mistrzostwie tekstów piosenek i muzyki, będących dla kolejnych pokoleń niekończącą się inspiracją.
Artur Gotz odnosi się z szacunkiem do pierwotnych wykonań, ale dzięki wykorzystaniu instrumentów elektronicznych, zaskakującym aranżacjom i porywającej interpretacji, piosenki w jego wykonaniu połączyły to, co sentymentalne, z tym, co bliskie i aktualne człowiekowi XXI wieku. Na program składają się wielkie szlagiery: Addio pomidory, Jeżeli kochać, Już kąpiesz się nie dla mnie, Ballada z trupem, Kapturek 62, Dziewica Anastazja, Rodzina, Upiorny twist, W czasie deszczu dzieci się nudzą, Piosenka jest dobra na wszystko. Jest to również wyjątkowa okazja do odkrycia na nowo piosenek mniej znanych: Torreador i kastaniety, Sposoby robienia kariery, Wesoły deszczyk, Adziba.
Ten niezwykły koncert z pewnością dostarczy wrażeń i wzruszeń zarówno tym, którzy mają w pamięci występy Kabaretu Starszych Panów, jak i młodszemu pokoleniu.Premiera albumu odbyła się w Walentynki 2018, w Poznaniu, w Scenie na Piętrze, a warszawska premiera dwa tygodnie później w Teatrze Studio ze specjalnym udziałem Pani Barbary Krafftówny.
Patronat medialny nad płytą objęło 7 rozgłośni Polskiego Radia (Kraków, Łódź, Poznań, Gdańsk, PiK, Rzeszów, Opole), tygodnik „Przegląd”, magazyny „Imperium Kobiet” i „Law Business Quality”, MTV24, Planeta Kobiet.
Miłość z Facebooka
Czwarty album Artura Gotza pt. ”Miłość z Facebooka” to zabawa konwencjami. Muzycznie nawiązuje do vintage-popu, a tekstowo jest blisko satyry i kabaretu.
„Piątek, piąteczek, piątunio”, „Janusz i Grażyna”, „Schabowy”, „Bluesg and troll”, „Kocham disco” czy tytułowa „Miłość z Facebooka” to piosenki, które w zabawny sposób opisują rzeczywistość.
To kolejna intrygująca odsłona wokalisty, który jest niezwykle aktywny koncertowo. Wszystkie piosenki są utworami premierowymi napisanymi specjalnie dla Artura Gotza przez Igora Jaszczuka, który tworzył repertuar dla takich gwiazd jak Violetta Villas, Halina Frąckowiak, Olga Bończyk, Golec uOrkiestra, Mietek Szcześniak, Michał Wiśniewski, Stachursky, Leszcze i wielu innych.
Litania piwnic 1944 - koncert o Powstaniu Warszawskim
„Litania piwnic 1944” to szósty album Artura Gotza, który został przygotowany z okazji 80 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Jest to poetycka opowieść o Powstaniu od wielkiej euforii na początku sierpnia, aż do przerażenia ludności cywilnej. Wykorzystane zostały opisy nalotów samolotów i spadania bomb oraz makabryczne obrazy ukrywania się ludności w piwnicach, a także dzień kapitulacji, czyli 2. października.
Do tej tragicznej historii nawiązują premierowe kompozycje Artura Gotza do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego („Wiatr”), Tadeusza Gajcego („Ponad nocą”), Józefa „Ziutka” Szczepańskiego („A gdy będzie już po wojnie”), Tadeusza Borowskiego („Ani wiersz, ani proza”) i współczesnych tekstów: Michała Zabłockiego, które opisuje zdobycie PAST-y oraz Artura Gotza (“Zbliża się godzina W.”). Na płycie znajdą się również dwie kompozycje Zygmunta Koniecznego, z którym Gotz rozpoczął współpracę w Piwnicy pod Baranami. Jest to m.in. wyjątkowa kompilacja wierszy Czesława Miłosza i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego („Ty, żyjący”) oraz kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, z którym Artur Gotz współpracował podczas realizacji „Pamiętnika z Powstania Warszawskiego” Mirona Białoszewskiego w Teatrze Kamienica w Warszawie, a także oryginalna pieśń z czasów Powstania, czyli “Pałacyk Michla” Ziutka Szczepańskiego oraz utwór Grzegorza Tomczaka “Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”.
W warstwie muzycznej wykorzystane zostały współczesne aranżacje, a prostota formy znakomicie uwydatnia siłę poetyckiej treści. Z tego niezwykłego spotkania z pewnością nikt nie wyjdzie obojętny.
Zielona Nikola i inne piosenki
Zapraszamy na wyjątkowy koncert familijny, promujący piątą płytę artysty, tym razem dla dzieci, ze skomponowaną przez niego muzyką do tekstów własnych i Marty Fox, w nowoczesnych aranżacjach, z wykorzystaniem instrumentów elektronicznych. Piosenki mienią się ciekawymi rytmami. Na przykład:
„Zielona Nikola” to piosenka o przebojowej dziewczynce, która ubiera się na zielono i interesuje się ekologią. Rock and roll’owa piosenka „Ugniatamy, wyrabiamy” opowiada o wspólnym pieczeniu ciasta, które może być dobrą i radosną zabawą, połączoną z tańcem.
Zaprezentowane zostaną również inne bajkowe postaci m.in. „Świerszczyk mały”, „Paweł Raper” czy „Erwin Smok”, który ma siedem głów i budzi się, aby uratować świat przed smogiem i zanieczyszczeniami.
Podczas multimedialnego koncertu będzie można zobaczyć animowane teledyski przygotowane przez profesjonalnych artystów, a także animacje złożone z rysunków dzieci, które nagrodzone zostały w konkursach plastycznych, organizowanych przez Artura Gotza i jego Fundację 44 w Warszawie.
Tango d'amore
„Tango d’amore” to koncert, który opowiada o fascynacjach damsko-męskich
Artysta przeprowadzi widzów przez całą skalę emocji: od nieśmiałych zachwytów i czułości do namiętności i zazdrości. Nie zabraknie również dużej dawki dobrego humoru i dowcipu,który dość często będzie pojawiać się podczas tego koncertu.
Na koncert składają się piosenki przedwojenne Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Andrzeja Własta, a także powojenne m.in. Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty, Bułata Okudżawy oraz piosenki z sześciu płyt Artura Gotza m.in. „Obiekt seksualny”, „Mężczyzna prawie idealny”, „Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz” i “Miłość z Facebooka” często w zaskakujących aranżacjach i oryginalnej, porywającej interpretacji.
Z tego magicznego spotkania z pewnością nikt nie wyjdzie obojętny.
Sztandardy Niepodległości
“Sztandary Niepodległości” to poetycki koncert, który łączy nostalgię i zadumę nad otaczającą nas rzeczywistością. Tytuł programu to piosenka Romana Kołakowskiego z koncertu telewizyjnego, który został zrealizowany w 2018 roku.
Zaprezentowane zostaną również kompozycje Mateusza Pospieszalskiego do fragmentów „Pamiętnika z Powstania Warszawskiego” Mirona Białoszewskiego, a także Zygmunta Koniecznego do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Czesława Miłosza oraz kompozycje Artura Gotza m.in. do tekstów Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Borowskiego i Józefa „Ziutka” Szczepańskiego.
Usłyszeć będzie można teksty Agnieszki Osieckiej i Tadeusza Różewicza oraz znane piosenki („Pałacyk Michla”, „Sanitariuszka Małgorzatka”, „Tango na głos”).
Prostota formy znakomicie uwydatnia siłę poetyckiej treści. Z tego magicznego spotkania z pewnością nikt nie wyjdzie obojętny.
Obiekt seksualny
Jak znaleźć drugą połowę? Długotrwały związek czy namiętny romans?
Jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości, muszą Państwo koniecznie przybyć na recital Artura Gotza. Z każdą piosenką zostaną Państwo wciągnięci do zmysłowej, przepełnionej erotyzmem gry, podczas której poczujecie smak prawdziwych kobiet, które podobno są jak pierogi i dowiecie się, jak reagują mężczyźni, kiedy podchodzą do dziewczyny ze styropianu…
Przede wszystkim ważne jest, by zażyć pigułkę, namiętnie kogoś pocałować i przyjść na pełen dobrego humoru “Obiekt seksualny”, który zniewala i obezwładnia ekspresyjnym wykonaniem i wielobarwnymi interpretacjami piosenek i… wciąga do zabawy.
W programie koncertu znalazły się piosenki podarowane artyście przez Zygmunta Koniecznego i Dariusza Rzontkowskiego, który także napisał znaczącą część kabaretowych i pełnych absurdu tekstów. Poza tym piosenki Marka Michalaka, Jerzego Satanowskiego, Wojciecha Waglewskiego, Jana Wołka, Michała Zabłockiego i inne.
“Skoncentrowany przede wszystkim na damsko-męskich relacjach recital okazał się prawdziwym hitem i powalił na kolana oglądających. Gotz przenosił widzów w coraz to inne, zaskakująco zmienne klimaty – od lirycznych i sentymentalnych po naturalistyczne, ukazujące daleką od różowej rzeczywistość. Nie zabrakło humoru, satyry i groteski.”