Skip to content Skip to footer
Fundacja Artura Gotza

Fundacja 44

Fundacja Artura Gotza

O fundacji Artura Gotza

Fundacja Kultury i Sportu 44 w Warszawie istnieje od 2017 roku,  prowadzi działania na rzecz kultury i sportu w wielu miastach Polski, a także poza granicami kraju. 

Prezes Zarządu: Artur Gotz

Członek Zarządu: Norbert Gotz 

Zrealizowaliśmy wiele działań charytatywnych m.in. 
– na rzecz kobiet z nowotworem piersi (udział w Festiwalu “Piękna i Bestia” w Nysie) 
– koncert na rzecz chorej aktorki Joanny Stasiewicz w Teatrze Arlekin w Łodzi’
– koncert na rzecz Hospicjum Łupkowa w Łodzi 
– koncert na rzecz Domu Aktora Weterana w Skolimowie. 
 
Współpracowaliśmy z Ambasadą RP w Wellington, Ambasadą RP w Hawanie i Konsulatem RP w Sydney przy organizacji koncertów Artura Gotza na znaczących festiwalach m.in. PolArt Brisbane i Polish Festival, gdzie promowaliśmy polską kulturę. 
 
 

Kontakt: fundacjakulturyisportu44@gmail.com   

KRS: 0000700808
NIP: 5272825102
REGON: 368592395
Nr konta:  84 1600 1462 1816 2394 3000 0001
 
Fundacja w Akcji

Realizacje

W 2019 roku wyprodukowaliśmy spektakl “Pierwszy raz” ze środków Miasta Łodzi, który zagraliśmy wiele razy  m.in. w Łodzi w Teatrze Nowym i AOIA, Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Lublinie. Zorganizowaliśmy spotkanie dotyczące współczesnej dramaturgii z udziałem dramaturga i reżysera Michała Walczaka i Katarzyny Pilarskiej z Instytutu Teatralnego.  Więcej: http://nowy.pl/spektakle/pierwszy-raz/
 
Trailer spektaklu:
 
W 2020 roku zostały zrealizowane zadania: 
 
– Produkcja multimedialnego koncertu „Pan i pani po łódzku zakochani” i teledysku “Piątek, piąteczek, piątunio” promującego Łódź – projekt realizowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi. 

„Karolina XL” – cykl słuchowisk na podstawie powieści Marty Fox i programów psychologicznych dla młodzieży i dorosłych w Internecie – projekt realizowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach. 

Projekt muzyczny “Dziś idę walczyć mamo” dotyczący Powstania Warszawskiego z tekstami Mirona Białoszewskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Józefa “Ziutka” Szczepańskiego – współpraca przy realizacji Stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które otrzymał Artur Gotz w ramach programu „Kultura w sieci” 

– Produkcja albumu dla dzieci “Tam, gdzie mieszkają bajki – część II” z udziałem m.in. Jana Englerta, Macieja Damięckiego, Teresy Lipowskiej, Barbary Kurdej-Szatan, reż. Tomasz Gęsikowski – projekt realizowany ze środków Fundacji Lotos. 
 

– Produkcja teledysku do piosenki “Miłość z Facebooka” Artura Gotza we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Ostrzeszów. 

W 2021 roku zostały zrealizowane zadania:

– “Smog nas zje” – ekologiczne słuchowisko muzyczne dla dzieci na podstawie bajki Marty Fox, muzyka i reżyseria: Artur Gotz. Projekt zrealizowany dzięki finansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. 

– “Wola 44” – koncert w hołdzie ofiarom rzezi Woli. Projekt współfinansowało m. st. Warszawa.

– „Iza Anoreczka” – cykl słuchowisk cykl słuchowisk na podstawie powieści Marty Fox i programów psychologicznych dla młodzieży i dorosłych w Internecie. Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego

– “Cukrzyca typu 2 zagraża dzieciom z nadwagą” – cykl audiobooków dla dzieci autorstwa Marty Fox w Internecie. Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

– Koncerty “Sztandary Niepodległości” w trzech miejscowościach w Polsce. Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

 

W 2022 roku zrealizowano zadania:

– Współpraca przy produkcji albumu Artura Gotza “Miłość z Facebooka” dzięki akcji crowdfundingowej na portalu “odpal projekt” i Stowarzyszeniu STOART.

– Projekt “Białoszewski 100” w setną rocznicę urodzin Mirona Białoszewskiego na Woli z udziałem Artura Gotza i Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Projekt współfinansowało m. st. Warszawa.

– “Slow life, czyli jak żyć nie tracąc życia” – warsztaty i wydarzenia artystyczne w Niegowie. Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego. 

– “Będzie dobrze” – warsztaty i wydarzenia artystyczne dla seniorów w Siemianowicach Śląskich. Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego. 

 

W 2023 roku zrealizowano:

– Koncert “Ponad nocą” w hołdzie Irenie Sendlerowej w 15 rocznicę śmierci i w 80 rocznicę upadku Powstania w Getcie Warszawskim. Projekt współfinansowało m. st. Warszawa.

– Współpraca przy produkcji albumu “Artur Gotz dzieciom. Bajki i piosenki” pod patronatem Polskiego Radia Dzieciom. 

– Produkcja teledysku do piosenki “Ugniatamy, wyrabiamy”

– “Sypka Warszawa” – koncert o Powstaniu Warszawskim w przededniu rozpoczęcia 79 rocznicy rzezi Woli. Produkcja piosenki i teledysku do piosenki “A gdy będzie już po wojnie”. Projekt sfinansowało m. st. Warszawa. 

– Produkcja teledysku do piosenki “Zielona Nikola”