Fundacja Kultury i Sportu 44 w Warszawie istnieje od 2017 roku,  prowadzi działania na rzecz kultury i sportu w wielu miastach Polski, a także poza granicami kraju. 

Prezes Zarządu: Artur Gotz

Członek Zarządu: Norbert Gotz 

 

Zrealizowaliśmy wiele działań charytatywnych m.in. 
- na rzecz kobiet z nowotworem piersi (udział w Festiwalu "Piękna i Bestia" w Nysie) 
- koncert na rzecz chorej aktorki Joanny Stasiewicz w Teatrze Arlekin w Łodzi'
- koncert na rzecz Hospicjum Łupkowa w Łodzi 
- koncert na rzecz Domu Aktora Weterana w Skolimowie. 
 
Współpracowaliśmy z Ambasadą RP w Wellington, Ambasadą RP w Hawanie i Konsulatem RP w Sydney przy organizacji koncertów Artura Gotza na znaczących festiwalach m.in. PolArt Brisbane i Polish Festival, gdzie promowaliśmy polską kulturę. 
 
W 2019 roku wyprodukowaliśmy spektakl "Pierwszy raz" ze środków Miasta Łodzi, który zagraliśmy wiele razy  m.in. w Łodzi w Teatrze Nowym i AOIA, Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Lublinie. Zorganizowaliśmy spotkanie dotyczące współczesnej dramaturgii z udziałem dramaturga i reżysera Michała Walczaka i Katarzyny Pilarskiej z Instytutu Teatralnego.  Więcej: http://nowy.pl/spektakle/pierwszy-raz/ 
 
Trailer spektaklu:
 
 
 
 W 2020 roku zostały zrealizowane zadania: 
 
- Produkcja multimedialnego koncertu „Pan i pani po łódzku zakochani” i teledysku "Piątek, piąteczek, piątunio" promującego Łódź – projekt realizowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi. 
 
 
- „Karolina XL” – cykl słuchowisk na podstawie powieści Marty Fox i programów psychologicznych dla młodzieży i dorosłych w Internecie – projekt realizowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach. 
 
 
- Projekt muzyczny "Dziś idę walczyć mamo" dotyczący Powstania Warszawskiego z tekstami Mirona Białoszewskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Józefa "Ziutka" Szczepańskiego – współpraca przy realizacji Stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które otrzymał Artur Gotz w ramach programu „Kultura w sieci” 
 
 
- Produkcja albumu dla dzieci "Tam, gdzie mieszkają bajki - część II" z udziałem m.in. Jana Englerta, Macieja Damięckiego, Teresy Lipowskiej, Barbary Kurdej-Szatan, reż. Tomasz Gęsikowski - projekt realizowany ze środków Fundacji Lotos. 
 

- Produkcja teledysku do piosenki "Miłość z Facebooka" Artura Gotza we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Ostrzeszów. 

 

W 2021 roku zostały zrealizowane zadania:

- "Smog nas zje" - ekologiczne słuchowisko muzyczne dla dzieci na podstawie bajki Marty Fox, muzyka i reżyseria: Artur Gotz. Projekt zrealizowany dzięki finansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. 

- "Wola 44" - koncert w hołdzie ofiarom rzezi Woli. Projekt współfinansowało m. st. Warszawa.

- „Iza Anoreczka” – cykl słuchowisk cykl słuchowisk na podstawie powieści Marty Fox i programów psychologicznych dla młodzieży i dorosłych w Internecie. Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego

- "Cukrzyca typu 2 zagraża dzieciom z nadwagą" - cykl audiobooków dla dzieci autorstwa Marty Fox w Internecie. Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

- Koncerty "Sztandary Niepodległości" w trzech miejscowościach w Polsce. Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

 

W 2022 roku zrealizowano zadania:

- Współpraca przy produkcji albumu Artura Gotza "Miłość z Facebooka" dzięki akcji crowdfundingowej na portalu "odpal projekt" i Stowarzyszeniu STOART.

- Projekt "Białoszewski 100" w setną rocznicę urodzin Mirona Białoszewskiego na Woli z udziałem Artura Gotza i Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Projekt współfinansowało m. st. Warszawa.

- "Slow life, czyli jak żyć nie tracąc życia" - warsztaty i wydarzenia artystyczne w Niegowie. Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego. 

- "Będzie dobrze" - warsztaty i wydarzenia artystyczne dla seniorów w Siemianowicach Śląskich. Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego. 

 

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

KRS: 0000700808
NIP: 5272825102
REGON: 368592395
Nr konta:  84 1600 1462 1816 2394 3000 0001